.: SEMINOLOVÉ :.


S
E
M
I
N
O
L
O
V
É

Seminolové v AOE III

historie Seminolů

výskyt : Bažiny, Karolína

vylepšení :

Seminolská výroba luků
- Lučištníci mají o 25% větší útok
Seminolské partizánské války
- Žraločí lučištník má +3 útok proti budovám
společenství seminolských válečníků
- Žraločí lučištník má o 25% více životů
- Žraločí lučištník má o 25% silnější útok
Mistrovští Seminolové
- Žraločí lučištník má o 40% více životů
- Žraločí lučištník má o 40% silnější útok

Žraločí lučištník

Žraločí lučištník je pěší jednotka kmene Seminolů. Tento střelec disponuje značným dostřelem a vysokou hodnotou útoku, ale není příliš odolný. Žraločí lučištníci způsobují poškození primárně v boji na dálku; je dobré udržovat odstup mezi těmito střelci a nepřítelem, kdykoliv je to možné. Oproti jiným lučištníkům, má žraločí lučištník kratší dosah, ale hodnota jeho útoku je mnohem vyšší - jako hrot šípu tito střelci totiž používají žraločí zuby.

Seminolové odvozují svůj původ z Kríů. Tito lidé opustili tradiční země kmene Krí a vystěhovaly se v 18. století na Floridu. Většina jejich kulturních tradic vycházela z obřadů Kríů. Seminolové bojovali ve několika regulérních válkách proti Spojeným státům. Druhá válka kmene Krí trvala sedm let a jedná se o nejdelší a nenákladnější válku s domorodými Američany, v historii USA. Seminolové měli v oblibě geometrické vzory, kterými byly zdobeny jejich oděvy. Rychle si oblíbili evropské látky, zvláště vlnu, ze které vyráběli kamaše. Nejoblíbenějšími barvami tohoto kmene, byla červená a modrá. Moderní Seminolové rozvinuli pestrý styl zdobení oděvů, obsahující opakující se vzory, z nichž některé symbolizují seminolské legendy a mýty.

Žraločí lučištník

Seminolové v AOE III

historie Seminolů

Název floridského kmene Seminolů vznikl ze španělského slova znamenajícího "divoši". Seminolové byli původně součástí kmene Kríků, kteří obývali zátoky Georgie, ale počátkem 18. století začali migrovat na Floridu. Snažili se jít z cesty rozšiřujícím se britským koloniím a tak hledali útočiště na území řídce osídleném Španěly. Na severu Floridy se též ukrývali uprchlí otroci, kteří se stali spojenci Seminolů. Britští kolonisté a později i Američané, však začali pronikat na území Floridy v touze po půdě a také při honbách za uprchlými otroky. Kolonizační snahy se zintenzivnily obzvláště v roce 1819, po připojení Floridy ke Spojeným státům. Z počátku jen malá ozbrojená střetnutí v roce 1817 přerostla v první ze tří seminolských válek se Spojenými státy. Seminolové se však ukázali být velmi houževnatými protivníky, kteří dokázali rychle zmizet zpátky do močálů a připravit záludné léčky a přepady.

Budoucí prezident Andrew Jackson vedl na Floridu invazi, ve které byla nakonec většina kmene v této první válce poražena. Pokus o přesunutí Seminolů do Indiánské rezervace v Oklahomě v roce 1830 vedl k druhé válce. Americké armádě toto tažení způsobilo velké ztráty a vleklo se velmi dlouho, ale nakonec se podařilo většinu Seminolů přesídlit na západ. Asi 500 Seminolů zůstalo na Floridě v rezervaci u jezera Okeechobee. Tato malá statečná skupina pak v letech 1855 až 1858 vedla partizánským způsobem, v pořadí již třetí válku proti USA.

Floridští Seminolové nakonec dostali několik rezervací nedaleko jezera Okeechobee a Everglades.

.: SEMINOLOVÉ :.